Сайдинг - оздоблювальний матеріал для облицювання фасадів. Спочатку для обшивки будинку використовувалися забарвлені дерев'яні дошки, які монтували з нахилом і невеликим нахлистом. Класична техніка кріплення - верхній край дошки примикає до стіни, а нижній відхиляється від неї на деяку відстань і нависає над дошкою попереднього ярусу. Така конструкція обшивки (ялинка) забезпечує стікання води і захист зовнішніх стін від надмірної вологості. Пізніше сайдинг панелі під дерево стали виготовляти з різних матеріалів. Сьогодні сайдинг знаходиться серед найбільш популярних матеріалів, із застосуванням яких облицьовують вентильовані фасади.

Різновиди та форма сайдингу

Сайдинг для будинку класифікується за різними критеріями:

Сайдинг стіновий зовнішній - найпоширеніший різновид. Він виготовляється з різних матеріалів у вигляді довгих вузьких панелей і використовується для зовнішньої обробки фасадів. Цокольний випускається у вигляді більш коротких і широких панелей, зазвичай імітують кам'яну кладку. Від фасадного цокольний сайдинг відрізняється збільшеною товщиною, має підвищену міцність. Для обробки цоколів в основному використовується вініловий, залізний і цементний сайдинг. Софіти, або стельовий сайдинг виготовляються з металу, пластику, використовуються для підпокрівельних робіт, підшивки карнизних схилів, іноді для обшивки стель альтанок і подібних малих архітектурних форм. Допоміжні елементи служать для з'єднання основних елементів між собою, декорування стиків.

В Україні використовується переважно горизонтальний сайдинг, вертикальний монтується вкрай рідко, застосовується в основному для обшивки технічних споруд. Для дачного будинку зазвичай використовують вініловий сайдинг, а металевий, сталевий або алюмінієвий, знаходить застосування на промислових, комерційних об'єктах. Класичні вироби з масиву деревини практично не використовуються. Як зовнішній оздоблювальний матеріал може використовуватися сайдинг з термообробленої або просоченої під тиском антисептиками (імпрегнованої) деревини, а також з деревини цінних порід. Висока ціна робить цей матеріал малопопулярним, йому на зміну приходить вініловий або металевий сайдинг під дерево, а також стійкі до несприятливих впливів панелі з деревинно-полімерного композиту. Цементний (фіброцементний) сайдинг, а також його вдосконалена модифікація - керамосайдинг - не такі поширені матеріали.

Види форм сайдингу

Форма сайдингу в значній мірі залежить від матеріалу, з якого він виготовлений. Так, дерев'яний різниться способом з'єднання сусідніх елементів - паз-гребінь, в чверть, внахлист, встик і формою перетину - прямий, скошений (клиновидний), прямий з пазом, обраною чвертю. Металевий може мати таку форму:

Прямий рівний сайдинг в основному виготовляють з алюмінію. Найбільш поширені форми (профілі) - ялинка і корабельна дошка, а металевий блок-хаус зазвичай виділяють в особливу категорію облицювальних фасадних матеріалів. Крім кількох різновидів панелей під дерево зустрічаються моделі, які імітують кладку з різних порід природного каменю або цегли. Такий сайдинг зазвичай використовується в якості цокольного. Алюмінієвий сайдинг, як правило, не імітує перетин пиломатеріалів і текстуру деревини, а виглядає як вироби з металу. Тому в приватному, житловому будівництві його використовують рідко.

Технологія виробництва сайдингу

Технологія виробництва залежить від матеріалу. Полімерний, деревно-полімерний виготовляється методом екструзії. Металевий виготовляють із заздалегідь підготовленого листового металу. Алюмінієві листи можуть використовуватися без покриття, а сталевий лист піддається багатоступеневою обробці:

Смуги листового металу потрібної ширини обробляють на спеціальних верстатах - формують профіль, кромки згинають, щоб вийшло замкове з'єднання, виконують перфорацію під кріплення, нарізають відповідний розмір.

Переваги сайдингу

Сайдинг - популярний матеріал для вентильованих фасадів, до його переваг відносяться:

До додаткових переваг металевого сайдингу можна віднести хорошу стійкість до деформацій, жорсткість. Найбільша вона у виробів з рельєфним профілем корабельна дошка - злами профілю служать ребрами жорсткості. Плоский алюмінієвий сайдинг в більшій мірі схильний до деформацій. Також металлосайдинг відрізняється вологостійкістю та вогнестійкістю, стійкий до біологічних пошкоджень, йому не страшні гризуни, комахи, цвіль і гниль. Така обшивка фасаду витримує перепади температури в широкому діапазоні, а полімерне покриття стійке до вигорання на сонці.

Ціна на сайдинг

На фасадний сайдинг ціна в Києві залежить від матеріалу, бренду. На вартість за м2 можуть впливати особливості профілю, забарвлення (ПВХ панелі темних тонів дорожчі світлих, пастельних). Якщо ви вибрали сталевий сайдинг додому, ціна в першу чергу буде залежати від характеристик сталі та її виробника.

Модель Мінімальна ціна, грн./м2 Максимальна ціна, грн./м2
3D венге 151 151
3D сосна 151 151
золотистий дуб 151 151

Купівля сайдинга в Loveks-K

Купити сайдинг під дерево в Києві та інших містах України можна через інтернет-магазин Loveks-K. Металевий сайдинг профілю корабельна дошка виготовлений зі сталі з полімерним покриттям. Можна купити панелі з принтами під різні породи деревини. У Києві та Одесі діють шоуруми, де можна ознайомитися зі зразками продукції. Здійснюється адресна доставка по Києву та Київській області, Одесі та області, також можна замовити доставку в відділення Нової Пошти по всій Україні. Компанія Loveks-K надає послуги розрахунку вартості проекту, професійного монтажу фасадного сайдингу.

Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Дякуємо за заявку, ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Зробимо безкоштовний розрахунок матеріалів за 30 хвилин
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Loveks
ул. Днепровская набережная, 17-А, корпус "З" Бизнес-центр "АПОЛЛО", 3 этаж, оф. 304 02000 Украина г. Киев
ул. Балковская 84Бизнес-центр "Престиж", 3 этаж, оф. 304 65005 Украина г. Одесса
+38 (067) 400-17-98, +38 (067) 480-99-81, office@loveks.net v.saraeva@loveks.net