Фальцева покрівля - це різновид металевої покрівлі з особливою технологією монтажу. Листи металу з'єднуються між собою методом фальцювання, в результаті виходить міцний, захищений від протікання шов. Фальцеве з'єднання - стара технологія, яку почали застосовувати ще в XIX столітті, з появою тонкого листового металу. З тих пір техніка загину країв (ребер) значно удосконалилася, з'явилися різні види фальців. Спочатку загин і запрессовку фальців виконували за допомогою ручного інструменту, потім винайшли спеціальне обладнання для закатування, а сьогодні можна купити елементи покрівлі з самозамикаючим замковим з'єднанням. Крім конструкції з'єднання різні види покрівлі розрізняються матеріалом (сталева, алюмінієва, мідна, зі сплаву титан-цинк), складом покриття, профілем поверхні листів.

Типи профілювання покрівельних панелей

Класичний варіант покрівлі - це гладкий лист, механічна обробка якого зводиться тільки до загину крайок. Але панелі з фальцевим з'єднанням також можуть піддаватися профілізації для підвищення жорсткості конструкції і декоративної привабливості. Основні типи профілю покрівлі:

Види фальцю

Найпершим різновидом фальцевого з'єднання був рейковий фальц. Для його виконання використовувалися допоміжні з'єднувальні елементи, між двома сусідніми листами проводився дерев'яний брус, а шви формувалися по обидва боки від нього. Сьогодні ця техніка майже не використовується, на зміну їй прийшли більш прості, але не менш надійні фальці.

Сучасні фальці класифікуються за двома критеріями:

Стоячі фальці виконуються при з'єднанні бічних крайок, розташовуються перпендикулярно карнизного звису і площині покрівлі. Стоячі кутові мають Г-подібний вигин, виглядають об'ємними, надають покрівлі більш презентабельного вигляду та зазвичай використовуються на лицьових поверхнях схилів з великим ухилом, які кидаються в очі. Лежачі фальці виконуються, якщо довжини панелі недостатньо, щоб перекрити відстань від коника (гребеня) до ската. З їх допомогою з'єднують між собою короткі картини, шви йдуть паралельно карнизного звису. Щоб забезпечити безперешкодний стік води, їх притискають до поверхні. Лежачі фальці знижують герметичність конструкції, сьогодні вони практично вийшли з ужитку. Сучасні технології дозволяють здійснювати нарізку рулонної покрівлі під замовлення на смуги потрібної довжини. Тому необхідність у поперечних швах відсутня.

При виконанні простого фальцевого шва кромки загинаються 1 раз, подвійні фальці - це шви з подвійним загином. Їх виконання більш трудомістке, але з'єднання виходить більш надійним, герметичним, і може використовуватися на складних ділянках і покрівлях з мінімальним ухилом. Ухил покрівлі з одинарними швами повинен становити не менше 10 °.

Найбільш досконалу конструкцію мають засувки, клік-фальці. Кожна самозасувна панель оснащена крайками особливої ​​форми, зі складним вигином. Причому форма кромки з лівого і правого боку листа відрізняється. При монтажі одна кромка просто вкладається в іншу і замок замикається, не потрібні додаткові інструменти для згинання, закатування. А за ступенем герметичності такі фальці не поступаються подвійним стоячим.

Види покриттів покрівлі

Найбільш популярний матеріал для виготовлення фальцевої покрівлі - сталь, міцна, досить пластична, більш доступна за ціною в порівнянні з кольоровими металами і сплавами. Але сталь піддається корозії, тому для фальцевих покрівель використовуються сталеві листи з захисними покриттями. Оцинкована сталь покривається полімерним складом з фарбувальними пігментами, який забезпечує додатковий захист від корозії, механічних пошкоджень, ультрафіолету, а також виконує декоративну функцію.

Різні виробники використовують різні види полімерних покриттів, від них залежить термін служби покрівлі, естетична привабливість, ціна за метр. В основному сталь для фальцевої покрівлі вкривають різними видами поліестеру:

Переваги фальцевої покрівлі

У фальцевої покрівлі чимало переваг:

Ціна на фальцеву покрівлю

Основний фактор, від якого залежить ціна за м2 покрівлі - це матеріал, з якого вона виготовлена. Для сталевої покрівлі найважливішими характеристиками є товщина листової сталі, щільність цинкового покриття і вид полімерного покриття. У різних виробників ці характеристики розрізняються.

Виробник металу мінімальна ціна, грн./м2 максимальна ціна, грн./м2
Ferogal (Китай) 135 163
Arcelor Mittal (Німеччина) 207 217
Voestalpine (Австрія) 222 222
U.S. Steel (Словаччина) 179 233

Купівля фальцевої покрівлі в Loveks-K

Інтернет-магазин Loveks-K пропонує купити фальцеву покрівлю, виготовлену зі сталі популярних в Україні виробників. Доступні класичні гладкі та профільовані фальцеві панелі різних кольорів, з глянцевим, матовим, матово-гляцеовим покриттям. Всі панелі оснащені зручними сучасними замками клік-фальц. Довжина варіюється в широкому діапазоні, нарізка на панелі потрібної довжини здійснюється під замовлення. Ознайомитися із зразками продукції можна в шоурумах Києва та Одеси. Надається послуга безкоштовного виміру, також на сайті можна замовити розрахунок вартості проекту.

Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Зробимо безкоштовний розрахунок матеріалів за 30 хвилин
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Дякуємо за заявку, ми зв'яжемося з вами найближчим часом