Покрівельна система - це складна багатошарова структура, яку часто називають покрівельним пирогом. Підпокрівельні плівки - важливий елемент цієї системи. Їх обов'язково потрібно використовувати для створення довговічної, захищеної від протікання скатної покрівлі.

Важливо знати, що при незначній вартості підпокрівельних плівок в сумі загальних витрат на облаштування покрівлі, помилки в їх виборі та монтажу приведуть до значних витрат на ремонт або реконструкцію.

Що таке підпокрівельні плівки?

Підпокрівельні плівки і мембрани - це рулонні матеріали для гідро- і пароізоляції покрівельної системи. Вони виготовляються з полімерів, можуть бути одношаровими і багатошаровими, з мікроперфорацією і без неї, армованими, металізованими. Правильно вибрані та змонтовані підпокрівельні плівки дозволяють вирішити ряд завдань:

Види підпокрівельних плівок

Підпокрівельні плівки і мембрани класифікуються:

Мембрана - це нетканий матеріал, утворений хаотичним переплетенням полімерних волокон. В найдрібніші просвіти між волокнами не просочується волога, але проникає повітря. Всі мембрани дихаючі, паропроникні. Плівка може армуватися сіткою з жорсткого поліпропілену, тканиною або нетканим полотном, але мікроотвори в структурі армуючого шару закриті суцільним зовнішнім шаром. Тому плівка непроникна для води, повітря, водяної пари. Щоб зробити підпокрівельну плівку паропроникною, в ній роблять мікроперфорацію.

Підпокрівельні плівки поділяються на:

Підпокрівельні мембрани виготовляються з більш широкого переліку полімерних матеріалів (поліпропілен, поліефір, поліуретан), класифікуються:

Найбільш загальним є поділ підпокрівельних рулонних матеріалів на пароізоляційні плівки, гідроізоляційні плівки та гідроізоляційні мембрани.

Пароізоляційні плівки

Пароізоляційні плівки не мають перфорації, тому їх паропроникність нульова. Такі підпокрівельні плівки монтують в опалювальних будинках з теплою покрівлею з боку приміщення, між стелею і утеплювачем. Їх основне призначення - захистити утеплювач від водяної пари, що утворюється в теплому приміщенні і при відсутності паробарьера проникає через стельову конструкцію в підпокрівельний простір. Якщо до складу покрівельного пирога входить паробар'єр, приміщення потрібно регулярно провітрювати, монтувати потужну вентиляцію або встановлювати кліматичну техніку для видалення надмірної вологості.

Гідроізоляційні плівки

Гідроізоляційні плівки мають мікроперфорацію, зазвичай конічну. Конусоподібні отвори розширюються в напрямку приміщення і звужуються в напрямку вулиці. За рахунок такої форми перфорації крізь отвори не проникає волога ззовні, але виводиться зсередини у вигляді водяної пари. Гідроізоляційні підпокрівельні плівки монтуються між утеплювачем і покрівельним матеріалом, причому по обидва боки від плівки необхідно витримувати вентиляційний зазор.

Гідроізоляційна плівка виконує кілька завдань:

Гідроізоляційні мембрани

Гідроізоляційні мембрани виконують ті ж функції, що гідроізоляційні плівки, але відрізняються від них набагато більш високою паропроникністю. Це пов'язано з тим, що у мембран дихаючою є вся площа поверхні, а в плівках загальна площа мікроотворів, через які виходить водяна пара, значно менша.

У псевдодифузійних паропроникність вища, ніж у перфорованих підпокрівельних плівок (20-300 г / м2 за добу), але монтуватися вони повинні, як і плівки, з верхнім і нижнім вентиляційним зазором. Дифузійні (паропроникність 400-1000 г / м2) і супердифузійні (понад 1000 г / м2) мембрани можуть укладатися безпосередньо на утеплювач, вентиляційний зазор необхідний тільки зверху, між мембраною і покрівельним покриттям.

Об'ємні дифузійні мембрани (ОДМ) - особливий різновид з тривимірними структурними гратами всередині. Їх паропроникність незначно вища, ніж у звичайних дифузійних мембран (в середньому 1200 г / м2 за 24 години). Основна перевага таких підпокрівельних плівок в тому, що об'ємна решітка здатна вбирати велику кількість конденсату та поступово випаровувати його.

Підпокрівельні мембрани мають різну структуру, можуть бути одношаровими або складатися з 2 і більше шарів. Деякі мембрани (двостороннього застосування) однаково працюють в обох напрямках, і не має значення, яким боком їх укладати. Інші (одностороннього застосування) складаються з шарів різного призначення, один з шарів обов'язково повинен бути звернений вниз, інший назовні.

Як вибрати підпокрівельну плівку

Гідроізоляційна плівка або мембрана потрібна для будь-яких покрівель, в пароізоляції потребують тільки утеплені. При виборі пароізоляційної плівки потрібно орієнтуватися на такі моменти:

Що стосується гідроізоляції, для холодної покрівлі досить гідроізоляційної плівки. Також її можна використовувати в покрівельних системах приміщень з низьким рівнем вологості, де в якості паробарьера використовується плівка з абсолютною паронепроникністю. При використанні плівок з обмеженою паронепроникністю, високої вологості в приміщенні для гідроізоляції необхідно використовувати мембрани. Також вони кращі в умовах високої запиленості - мікроперфорація плівок забивається і відведення водяної пари ускладнюється, а мембрани стійкі до забруднень. Коштують вони дорожче плівок, але дозволяють заощадити на обрешітці, оскільки не вимагають нижнього вентиляційного зазору.

При виборі гідроізоляційних плівок і мембран потрібно враховувати такі моменти:

При покупці мембрани одностороннього застосування зверніть увагу на наявність маркування з одного боку. Вона допоможе уникнути помилок при монтажі.

Ціни на підпокрівельні плівки

Ціна підпокрівельних плівок залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені, щільності, ізоляційних характеристик, особливостей структури, наявності армування і додаткових шарів, а також від виробника. Мембрани дорожчі плівок.

Мінімальна ціна, грн./м2Максимальна ціна, грн./м2
пароізоляційні плівки1987
гідроізоляційні плівки18119
гідроізоляційні мембрани21226

Купівля підпокрівельних плівок в Loveks-K

Інтернет-магазин Loveks-K пропонує купити підпокрівельні плівки і мембрани провідних виробників. В асортименті представлені матеріали для пароізоляції і гідроізоляції покрівлі з різними характеристиками міцності і ізоляційними характеристиками, а також скотч для проклеювання плівок і мембран. Зразки продукції представлені в шоурумах Києва та Одеси. У разі необхідності кваліфіковані фахівці допоможуть з вибором підпокрівельних плівок для вашого проекту, розрахунком його вартості. Здійснюється доставка в різні міста України.

Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Дякуємо за заявку, ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Зробимо безкоштовний розрахунок матеріалів за 30 хвилин
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Мова сайту
Виберіть мову з якою Вам буде комфортно працювати на сайті
Українська
Російська
Loveks
ул. Днепровская набережная, 17-А, корпус "З" Бизнес-центр "АПОЛЛО", 3 этаж, оф. 30402000Украина г. Киев
ул. Балковская 84Бизнес-центр "Престиж", 3 этаж, оф. 30465005Украина г. Одесса
+38 (067) 480-99-81,office@loveks.netv.saraeva@loveks.net