Над димовими та вентиляційними трубами часто можна побачити металеву конструкцію, яка нагадує іграшковий будиночок, годівницю для птахів, навіс, парасольку-грибок. Багато хто вважає ковпаки для труб чисто декоративною деталлю. Насправді вони несуть функціональне навантаження, а їх виготовлення вимагає ряду розрахунків. Часто їх виготовляють під замовлення, оскільки виконати функціональне призначення може тільки грамотно спроектована конструкція, ковпак на димар повинен відповідати формі та розмірам труби, гармонувати з покрівлею за дизайном.

Що таке димник

Ковпак на димар (димник, оголовок, кришка, парасолька) – захисне, захисно-декоративне пристосування для надпокрівельної частини пічної, камінної труби або труби, що відходить від опалювального котла, через яку виводяться дим та відпрацьовані гази, продукти згоряння. Ковпаками захищають і вентиляційні труби.

Матеріали виготовлення димників

Димники на трубу виготовляють з термостійких, стійких до атмосферних впливів, корозії матеріалів. Це різні метали та сплави:

Найбільш популярне, досить доступне за ціною рішення з хорошими експлуатаційними та декоративними характеристиками – оцинкована сталь з полімерним покриттям.

Основні частини ковпака на димар

Ковпаки на димар розрізняються конструкцією, але набір основних елементів у всіх моделей однаковий:

Простір між юбкою, кришкою та кронштейнами називається світловим отвором. До складу димника зі скатною кришкою обов'язково входить фартух-крапельник, який розташовується безпосередньо над юбкою та виходить за її краї. Його призначення – захист труби від перезволоження шляхом відведення води в сторону.

Види ковпаків на димар

Існує кілька різновидів кришок на димар, вони розрізняються можливостями застосування та особливостями конструкції. Парасолька – більш універсальне визначення, що застосовується до оголовків димоходів і зовнішніх виходів вентиляційних каналів. Назву димник правильно застосовувати тільки стосовно ковпаків для димарів, а флюгарками називати ковпаки з флюгером. Але ці тонкощі зазвичай не враховують, назви використовують як повністю взаємозамінні. Особливий різновид ковпака – дефлектор, конструкція з дифузором, тобто набором рухомих заслінок для поліпшення тяги та захисту від задування полум'я вітром. Ковпаки на димар розрізняються:

До останніх відносяться моделі двоярусні або з мініатюрною трубою, врізаною в кришку, така конструкція покращує тягу. Також димники можуть оснащуватися гратами або жалюзі між кронштейнами для затримання сміття, птахів, іскрогасником – сіткою для уловлювання іскор. Важлива деталь ковпака для пічної труби, з якої виходить гаряче повітря – екран в нижній частині (подвійне дно). Він частково охолоджує повітряний потік, захищає кришку від передчасного руйнування внаслідок прогорання та відчутних перепадів температури.

Функції ковпаків на димар

Ковпак на димар – багатофункціональна конструкція, яка дозволяє вирішити ряд завдань:

  1. запобігає засміченню димаря, забезпечує захист від опадів, птахів, які іноді використовують труби для гніздування;
  2. відводить дощову воду, уповільнює руйнування матеріалу труби внаслідок інтенсивного зволоження, зменшує утворення криги на ній в зимовий час;
  3. служить армуючою конструкцією для краю труби, стягує його;
  4. знижує ризик виникнення зворотної тяги, а модель з дефлектором забезпечує додатковий вітрозахист і вирівнює тягу;
  5. надає трубі закінченого вигляду, в разі поєднання з іншими покрівельними аксесуарами підкреслює єдність архітектурного задуму, дизайнерські моделі служать стильною прикрасою.

Поради щодо вибору кришок на димар

Ковпаки на димохід необхідно підбирати з урахуванням розмірів і форми труби, кліматичних умов (вітрове, снігове навантаження), дизайну даху. Розміри світлового отвору, від яких залежать тяга та вітрозахист, повинні розраховуватися в залежності від особливостей опалювальної системи. Основні критерії вибору:

Купити ковпак на димар в Києві

Компанія «Ловекс-К» пропонує за ціною виробника багатий асортимент ковпаків на димарі прямокутного перетину, найбільш ходових розмірів, з оцинкованої сталі з полімерним покриттям різних кольорів. У нас налагоджено власне виробництво димників, кожна конструкція грамотно спроектована, здійснюється контроль якості. В асортименті представлені:

Ці та інші моделі можна побачити в шоурумах Києва, Одеси та на сайті інтернет-магазину. Ви можете ковпак на димохід купити в Києві, а також замовити доставку по Україні.

Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Дякуємо за заявку, ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Зробимо безкоштовний розрахунок матеріалів за 30 хвилин
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Loveks
ул. Днепровская набережная, 17-А, корпус "З" Бизнес-центр "АПОЛЛО", 3 этаж, оф. 304 02000 Украина г. Киев
ул. Балковская 84Бизнес-центр "Престиж", 3 этаж, оф. 304 65005 Украина г. Одесса
+38 (067) 400-17-98, +38 (067) 480-99-81, office@loveks.net v.saraeva@loveks.net