Покрівельна вентиляція - це система пристроїв і засобів для забезпечення циркуляції повітря в просторі під покрівлею, видалення з нього вологи.

Для чого потрібна покрівельна вентиляція

Основні завдання, які вирішує покрівельна вентиляція:

Основне призначення покрівельної вентиляції - відведення вологи у вигляді водяної пари з підпокрівельного простору, де вона постійно накопичується. Добові коливання температури призводять до утворення конденсату на тильній поверхні покрівельного матеріалу. У внутрішні шари покрівельної системи водяні пари проникають з розташованих внизу приміщень, де кип'ятять воду, перуть, приймають ванну і душ, сушать білизну, видихають вологе повітря. Використання ізоляційних підпокрівельних плівок і мембран дозволяє захистити утеплювач, покрівельне покриття і кроквяну систему від руйнівної дії вологи. Але її надлишок повинен виводитися за межі покрівельної системи, назовні. Оскільки будь-який покрівельний матеріал є паронепроникним або має мінімальну паропроникність, потрібна покрівельна вентиляція.

Водяна пара виводиться назовні з потоком повітря, для підтримки нормального рівня вологості необхідно забезпечити його циркуляцію. Для цього між шарами покрівельного пирога залишають вентиляційні зазори, по яких рухаються повітряні маси. Їх природний рух забезпечують щілини або перфорація в підшивці карнизних схилів і продухи в гребені, отвори в покрівельних схилах. Ці отвори зовні необхідно закривати пристроями, які підсилюють повітряну тягу і запобігають потраплянню в підпокрівельний простір опадів, сміття. Дані елементи разом з прохідними вузлами для їх монтажу є важливими елементами покрівельної вентиляції. Якщо природної повітряної тяги недостатньо, організовується примусова покрівельна вентиляція.

Елементи вентиляції для покрівлі

Основні групи елементів покрівельної вентиляції:

KTV покрівельні вентилі

KTV (КТВ) - це покрівельний точковий вентиль. Так називаються пристосування для виведення відпрацьованого, насиченого водяними парами повітря, які встановлюються на скати або гребені покрівель. KTV поділяються на кілька різновидів:

Конькові (гребеневі) вентилі встановлюються поверх гребеня в поздовжньому напрямку, зазвичай складаються з окладу (основи, яка кріпиться до гребеня), і кришки, яка встановлюється зверху. З боків між окладом і кришкою утворюються зазори, через які виходить повітря. Конькові точкові вентилі підходять для регіонів з безсніжними і малосніжними зимами, скатні розраховані на більш значне снігове навантаження.

Багато моделей скатних вентилів KTV також складаються з 2 частин - окладу (майданчики для кріплення до покрівельного покриття, від яких вгору відходить патрубок) і ковпака з гратами збоку. Існують також моделі більш простої, нерозбірної конструкції.

Важлива характеристика покрівельних вентилів - прохідний перетин, від нього залежить, яку площу може обслуговувати один вентиль. Так, точкові покрівельні вентилі Vilpe потрібно встановлювати з розрахунку 1 штука на 50 м2 площі покрівлі.

Прохідні елементи

Прохідні елементи призначені:

Прохідні елементи розрізняються формою, розмірами, прохідним перетином, є моделі для дахів з різних матеріалів, для установки на готову покрівлю або в процесі її монтажу. Вузол проходу для установки на готову покрівлю складається з 3 елементів:

Вентиляційні виходи

Вентиляційний вихід - це зовнішня частина системи покрівельної вентиляції, завершальний елемент вентиляційної шахти. Конструктивно він являє собою витяжну трубу, нижній кінець якої вставляється в прохідний елемент, а через верхній виходить повітря. Вільний кінець може оснащуватися додатковими пристосуваннями - ковпаком, капельником для захисту від опадів і сміття, аераторами та дефлекторами для поліпшення тяги.

До вентиляційним виходів за допомогою прохідних елементів можуть приєднуватися повітроводи:

Труби розрізняються зовнішнім і внутрішнім діаметром, висотою, можуть постачатися в комплекті з захисним ковпаком і без нього. В процесі проектування покрівельної вентиляції важливо пам'ятати, що для кожного воздуховоду, який виводиться на покрівлю, потрібно монтувати окремий вентиляційний вихід. Також велике значення має висота труби. Низька, коротка труба не забезпечить достатньої тяги. Занадто висока нестійка, потребує додаткових опорних конструкцій. ККД вентиляційного виходу знижується при збільшенні його висоти.

Вентилятори

Природна тяга в системах припливно-витяжної покрівельної вентиляції забезпечується за рахунок різниці висот між вхідним отвором, роль якого виконують щілини або перфорація в підшивці карнизного звісу, і вентиляційним виходом, який зазвичай розташовують ближче до коника (шребеня). Якщо різниця висот недостатня або потрібно забезпечити більш активний повітрообмін, створюється примусова покрівельна вентиляція. Її головний елемент - вентилятор.

Конструктивно він нагадує вентиляційний вихід повітропроводів, але всередині труби встановлені лопаті, які рухають електродвигун постійного струму. Обертання лопатей викликає активне переміщення повітряних мас. Чим більше оборотів за одиницю часу здійснює вентилятор, тим більший об'єм повітря прокачується через систему покрівельної вентиляції. Вентилятори розрізняються зовнішнім і внутрішнім діаметром, висотою над поверхнею покрівлі, Повітрявиробництво. Вентилятори Вільпе можна комплектувати пристроями, які дозволяють плавно регулювати обороти та продуктивність. Деякі моделі оснащені ковпаком-дефлектором, вбудованим шумопоглиначем. Можливий монтаж на покрівлі з різного матеріалу, для цього потрібен відповідний прохідний елемент.

Приточна вентиляція

Якщо вентиляційні виходи призначені для виведення через покрівлю забрудненого, насиченого вуглекислим газом, водяними парами та іншими випарами повітря, то припливна покрівельна вентиляція покликана вирішувати протилежне завдання. Припливні вентилі забезпечують приплив свіжого повітря в приміщення. А для очищення вуличного повітря від небажаних домішок (пилу, вихлопних газів) вони оснащені змінними фільтрами.

Припливні вентилі Vilpe встановлюють в житлових приміщеннях, де немає витяжки. У зовнішній стіні проробляється наскрізний отвір, в який вставляють вентиль, зовні його закривають повітрязабірною вентиляційною сіткою. Вентиль оснащений термостатом і клапаном, при зниженні зовнішньої температури зазор клапана зменшується і приплив холодного повітря скорочується.

Дефлектори

Дефлектор - це елемент витяжної вентиляції для нормалізації тиску в системі і посилення тяги. На відміну від вентилятора, даний аеродинамічний пристрій працює без електродвигуна. Це вентиляційна насадка на верхню частину вентканалу. Існують дефлектори різної конструкції, але принцип роботи у всіх однаковий. Вони вловлюють і розгалужуєть потік вітру. За рахунок цього розгалуження повітряний тиск у верхній частині вентканалу знижується, і туди спрямовується повітря знизу, посилюється тяга.

Фінська компанія Vilpe розробила дефлектори для вентиляції цокольних і підвальних приміщень. Цокольний дефлектор має Г-подібну конструкцію з насадки-дефлектора, вертикальної труби і горизонтального монтажного патрубка, який вставляється в отвір в стіні і з'єднує витяжну трубу з внутрішнім простором приміщення. Дефлектори ROSS можуть використовуватися в складі природної і примусової, витяжної та припливної вентиляції.

Ущільнювачі

Ущільнювачі - це гнучкі, еластичні вставки в прохідний елемент, призначені для герметичного виведення на покрівлю труб різного діаметру, антен, кабелю, флагштоків, щогл. Сам ущільнювач виготовлений з EPDM-гуми, за рахунок еластичності та особливої ​​форми він забезпечує нежорстку фіксацію труби, антени. Тим самим запобігає пошкодження прохідного елемента та порушення герметичності виходу в разі незначних зсувів цих пристроїв. Гумові ущільнювачі комплектуються пластиковим коміром для кріплення до прохідного елементу і металевим хомутом для кріплення до пристрою, який виводиться.

Ціни на покрівельну вентиляцію

Ціни на покрівельну вентиляцію варіюються в широкому діапазоні, залежать від категорії, до якої відноситься елемент вентиляції, складності конструкції, розмірів.

 
Мінімальна ціна, грн. Максимальна ціна, грн.
покрівельні вентилі 152 2460
прохідні елементи 469 2625
вентиляційні виходи 160 3500
вентилятори 2041 18313
припливні вентилі 2624 3849
дефлектори 1611 2188
ущільнювачі 478 1227

Купівля покрівельної вентиляції в Loveks-K

Інтернет-магазин Loveks-K пропонує широкий вибір покрівельної вентиляції Vilpe. Продукція фінської компанії Vilpe, одного з провідних виробників покрівельних аксесуарів для вентиляції та повітрообміну, відрізняється надійністю, стійкістю до несприятливих погодних умов, простотою установки. Асортимент магазину дозволяє підібрати елементи для покрівель з різних матеріалів, повністю сформувати систему покрівельної вентиляції, а також вентиляції цокольних і підвальних приміщень, припливної вентиляції житлових кімнат.

Жителі і гості Києва та Одеси можуть ознайомитися зі зразками продукції в шоурумах, які діють в цих містах. Купити елементи покрівельної вентиляції можна онлайн, якщо складно визначитися з вибором потрібної моделі, допоможе кваліфікована консультація менеджерів компанії в телефонному режимі. Здійснюється доставка в різні міста України.

Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Дякуємо за заявку, ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Зробимо безкоштовний розрахунок матеріалів за 30 хвилин
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Loveks
ул. Днепровская набережная, 17-А, корпус "З" Бизнес-центр "АПОЛЛО", 3 этаж, оф. 304 02000 Украина г. Киев
ул. Балковская 84Бизнес-центр "Престиж", 3 этаж, оф. 304 65005 Украина г. Одесса
+38 (067) 400-17-98, +38 (067) 480-99-81, office@loveks.net v.saraeva@loveks.net