Бітумна чи металочерепиця — що обрати

Тих, хто збирається будувати дім або накривати дах, хвилює питання: що ж краще, бітумна черепиця або металочерепиця? Обидва матеріали користуються великою популярністю.

Перш ніж вирішити, бітумна черепиця або металочерепиця вам потрібна, необхідно розібратися у властивостях цих двох матеріалів, їх характеристиках.

Насправді немає однозначної відповіді, чи краще дах металочерепиця або бітумна черепиця. Тому що обидва матеріали мають ряд переваг, але відрізняються особливостями монтажу та експлуатації.

Бітумна або металочерепиця

Що спільного у двох матеріалів

Коли ви вирішите, який вам потрібен дах металочерепиця або бітумна черепиця, Враховуйте, що у них є чимало спільних властивостей:

Що варто знати про металочерепицю

Щоб з`ясувати, металочерепиця або бітумна черепиця вам більше підходить, давайте розберемося в властивостях кожної з них. І почнемо з металочерепиці.

Цей матеріал виробляють на основі листової сталі шляхом холодного пресування. Перед виробництвом черепиці, сталь повинна бути оцинкована. Потім на неї наноситься полімерний шар, для захисту від корозії і атмосферних явищ. І тільки потім створюється готова листова черепиця. Для додання їй певного кольору барвник застосовується в фінальному покритті.

Якість покрівельних листів залежить від:

Важливий також виробник, адже тільки на хорошому верстаті випускають геометрично правильні листи, які потім зручно укладати.

Поверхня такого листа фігурна, красива, дуже схожа зовні на традиційну глиняну черепицю. Ширина металочерепиці коливається від 1180 до 1190 мм, а довжина - від 400 до 1200 мм. Товщина сталевого листа не повинна бути менше 0,5 мм. У той час як товщина покриття може коливатися від 15 до 35 мкм.

 

Металочерепиця Венеція

Важливі факти про бітумну черепицю

Вирішуючи, бітумна або металочерепиця захищатиме вашу покрівлю, давайте також розберемо характеристики першої з них.

Якщо навіть на перший погляд м`яка черепиця, вона ж м`яка або гнучка покрівля, нагадує вам руберойд, насправді вона кардинальним чином відрізняється від нього. В основі такої покрівлі лежить скляне волокно, яке залите бітумом.

Основа цікава своїми армуючими властивостями. А ось бітум застосовується не в чистому вигляді, а з добавками - модифікаторами. Щоб збільшити міцність і зносостійкість цієї конструкції, її лицьову сторону обсипають кам`яною крихтою. А на монтажний бік наносять самоклейку із захисною плівкою.

Більшість виробників випускає цей покрівельний матеріал у вигляді смуг. Їх стандартний розмір - 350 * 1000 мм. Також можна вибрати один із стандартних відтінків.

Для повноти картини, давайте порівняємо основні характеристики цих двох матеріалів.

Спільні та відмінні риси

Відстань крокви для обох матеріалів може досягати 80 см, оскільки обидва вони досить легкі. При цьому, можна брати крокви або розміром 200 * 50, або 150 * 50.

А ось вибір обрешітки для них відрізняється. Крок для металочерепиці безпосередньо залежить від кроку її хвилі, і найчастіше коливається від 30 до 35 мм. М`яку ж черепицю можна укладати тільки на суцільну поверхню. Щоб її отримати, використовують плити ФСФ, OSB, і т.д., якими обшивають крокви.

З одного боку, у такої підстави є переваги:

З іншого боку, є і недоліки:

Так що металочерепиця явно має більше переваг в цьому плані.

Термін служби в обох матеріалів приблизно однаковий. Офіційна гарантія від виробників зазвичай не перевищує 30 років, але насправді ці види покрівлі служать більше 50 років.

У плані пожежної безпеки виграє метал хорошої якості. М`яку черепицю створюють з пожежонебезпечних матеріалів, і їх властивості не покращує навіть кам`яна крихта.

Шумоізоляція м`якої покрівлі на порядок вище, ніж у металу, який чітко відбиває кожну краплю дощу. І навіть утеплювач не наближає металочерепицю до показників бітумного варіанту.

Як бачите, обидва матеріали мають свої переваги і недоліки, так що вибір за вами. На Loveks-K ви знайдете великий асортимент кольорів, нарізок і фактур. Приходьте в наш шоу-рум і подивіться зразки покриттів, різноманітність форм і виробників.

Ваше ім'я *
Контактний телефон *
Повідомлення
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Дякуємо за заявку, ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Зробимо безкоштовний розрахунок матеріалів за 30 хвилин
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Loveks
ул. Днепровская набережная, 17-А, корпус "З" Бизнес-центр "АПОЛЛО", 3 этаж, оф. 304 02000 Украина г. Киев
ул. Балковская 84Бизнес-центр "Престиж", 3 этаж, оф. 304 65005 Украина г. Одесса
+38 (067) 658-77-11, +38 (067) 480-99-81, office@loveks.net v.saraeva@loveks.net