Як правильно укласти профнастил на дах

Укладання профнастилуГрамотний монтаж профнастилу не менш важливий, ніж вибір самого матеріалу. Якщо ви хочете, щоб укладання профнастилу було виконано за всіма правилами, звертайтеся до професіоналів та використовуйте інструкцію.

Ми підготували для вас найкориснішу інформацію про те, як стелити профнастил. Адже навіть досвідченому будівельнику може стати в нагоді добре структурована інструкція з монтажу покрівельного профнастилу, в якій прописані всі етапи монтажу. Якщо ж укладання профнастилу для вас - новий досвід, наші поради тим більше знадобляться на перших порах.

Проводимо монтаж профнастилу з урахуванням ухилу

Кут скату даху безпосередньо впливає на складність процесу монтажу профнастилу. Для даху з кутом нахилу скату менше 12 градусів рекомендується вибирати профнастил з підвищеною жорсткістю або високим профілем. Що стосується величини горизонтального нахлеста листів, зверніть увагу на кут нахилу. Тут зворотна залежність: чим менше кут - тим більший нахлест вам необхідний.

Важливий момент: якщо нахил вашого даху становить менше 12 градусів, необхідно обов`язково загерметизувати горизонтальний нахлест. Для цього можна використовувати як силікон, так і будь-який інший вид герметика, знайомий вам в роботі.

Певної стандартної величини карнизного звісу немає, оскільки вона залежить від типу обраного вами профлиста. Але найбільш практичним для даху з профнастилу вважається використання карнизу не менше 30 см завдовжки. Можна більше, але тоді необхідно враховувати також естетичну сторону - наскільки гармонійно буде виглядати таке рішення.

Далі в нашій інструкції по монтажу покрівельного профнастилу ми розберемо особливості роботи з підкладкою.

Кріпимо прокладку

До того, як монтувати профнастил, досвідчені майстри рекомендують перевірити якість вентиляції даху. Корисним буде укласти на даху супердифузійну мембрану. Залиште між першою дошкою обрешітки і підкладкою щілину близько 5 см. Так ви забезпечите кращу вентиляцію покрівлі.

Підкладка важлива при облаштуванні покрівлі, оскільки не дає конденсату зібратися і потрапити в верхній шар теплоізоляції, порушивши її.

Починайте кріпити прокладку зі схилу до гребеня. Використовуйте для її кріплення короткі цвяхи. Дотримуйтеся кроку близько 20 см. У районі крокв закріпіть контррейку на підкладку, що не пошкодити її шурупами.

Потім загорніть край прокладки, ширина якої зазвичай становить 30 см, вгору, щоб прибити до верхнього краю вашої торцевої дошки.

Укладання профнастилу

Переходимо до тонкощів монтажу профлиста

Укладайте профлист строго за схемою: послідовно лист за листом нижній ряд, повертаєтеся до першого листа і укладаєте таким же чином верхній ряд.
Найзручніше кріпити профлист саморізами, 4,8 * 38 мм, угвинчуючи їх в прогин хвилі профілю. Для цього підійде дриль, оснащена храповою муфтою. На кожен квадратний метр знадобиться близько 6 шурупів.
Вмонтовуйте саморізами профлисти в глибину хвилі, а між собою листи скріпляйте заклепками вгору хвилі. При цьому крок може досягати 50 см.
На карнизі і гребені хвилі шурупи варто вкручувати в прогин через хвилю. Посередині плити вкручуйте їх в кожну дошку вашої обрешітки.
Вмонтовуйте покрівельний лист у торця даху з великим нахлестом. Або ріжте під розмір торця, уздовж.

Укладаємо коник

Процес монтажу покрівлі з профнастилу також включає укладку коника. Адже це найважливіший вузол всієї системи. Для того щоб зробити це правильно, візьміть до уваги, з якого боку найчастіше у вашій місцевості дмуть вітри і йде дощ. Починайте укладати коник з іншого боку.

Для конькової планки найкраще підходять К1, К2 або К3. Якщо ви вважаєте за потрібне ущільнити планки, використовуйте профільні ущільнення.

Практичніше за все укладати конькові планки з 10-15 см нахлесту. При цьому краще кріпити планки до обрешітки у верхній гофрі, використовуючи саморізи. Між саморізами, довжина яких повинна підходити під висоту конкретного профнастилу, необхідно робити крок в 23-30 см.

Якщо у покрівлі невеликий ухил, щоб під час дощу вода не потрапляла під коник, можна використовувати прокладку-ущільнювач.

Ось базова інструкція з монтажу покрівельного профнастилу. Сподіваємося, що як досвідчені майстри, так і новачки в справі будівництва знайдуть в ній для себе щось нове і корисне.

монтаж коника

Якщо ви не до кінця впевнені в тому, що впораєтеся, корисніше буде довірити цю задачу професіоналам. Адже від якості і надійності покрівлі залежить довговічність всього вашого будинку.

Для процесу укладання також вкрай важливо, якої якості профнастил ви виберете. На Loveks-K ви знайдете відповідний вашим потребам покрівельний матеріал, який прослужить не одне десятиліття. Звертайтеся до наших фахівців, і ми відповімо на всі ваші питання щодо вибору покрівельного матеріалу.

Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Зробимо безкоштовний розрахунок матеріалів за 30 хвилин
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Дякуємо за заявку, ми зв'яжемося з вами найближчим часом