Будова водостічної системи

Основні деталі конструкції — водостічні жолоби. Вони збирають воду, яка стікає з даху і забезпечують її рух у заданому напрямку. Жолоб являє собою половинчату трубу з відкритою верхньою частиною і встановлюється вздовж схилів покрівлі на спеціальні тримачі у вигляді гаків. Краї жолобу, які не з’єднані з іншими деталями водостічної системи, герметично закриваються заглушками.

Вода, що накопичується в жолобах, відводиться вниз через водостічні труби. Кожна з них кріпиться вертикально на розі будівлі за допомогою хомутів. Якщо до одного вертикального водостоку виходить кілька жолобів, то встановлюють водозбірні воронки.

Для з'єднання всіх деталей водостічної системи застосовуються коліна, спеціальні муфти та кутові елементи, трійники. На нижньому кінці вертикального водостоку встановлюється відвід. Він задає напрямок водного потоку, що витікає з водостічної труби.

Розміри водостічних систем

Вибираючи водостічну систему, необхідно враховувати площу даху. Виходячи з цього параметра, підбирають розмір водостічних жолобів і вертикальних водовідводів. Стандартна довжина водостічного жолоба — 3 м, а його діаметр може складати від 9 до 19 см. Сумарна довжина жолобів дорівнює довжині скатів покрівлі. За необхідності деталі стандартного розміру можна нарізати на більш дрібні, скріплюючи їх сполучними елементами.

Водостічні труби мають довжину 3-4 м при діаметрі від 7,5 до 11 см. Їх розміри визначаються з урахуванням площі даху і його форми. На невеликих будівлях вертикальні стояки мають невеликий діаметр і розташовуються тільки на кутках будинку. Якщо покрівля має складну форму або великі розміри, то будуть потрібні водостічні труби більшого діаметру.

Як розрахувати водостічну систему за площею покрівлі?

Щоб самостійно розрахувати водостічну систему, необхідно обчислити загальну площу покрівлі. Вона дорівнює сумі площ кожного ската даху. Сумарна довжина жолобів дорівнює довжині нижніх частин схилів даху. Загальна довжина труб дорівнює відстані від нижнього краю покрівлі до землі, помноженому на кількість вертикальних водостоків. Кріплення для труб встановлюють з інтервалом в 1 м, а тримачі для жолобів розміщують на відстані 70 см один від одного. Кількість заглушок, з'єднувальних і кутових елементів визначається в залежності від форми даху.

Кількість воронок збігається з числом водостічних труб, що збирають потоки води з декількох жолобів. Внизу кожного водостоку встановлюється зливне коліно для відводу води у потрібному напрямку. Крім цього, на кожну воронку потрібно по 2 коліна для з'єднання з жолобами.

Для покрівлі стандартної форми з площею до 30 кв.м використовують жолоби діаметром 9-10 см і труби шириною 7,5 см. Якщо сумарна площа всіх скатів становить 30–50 кв.м, то будуть потрібні жолоби шириною до 12 см і труби діаметром до 9 см. У цьому випадку на кожен 10 м фасаду встановлюють 1 вертикальний водостік з воронкою.

Якщо площа покрівлі складає 50–125 кв.м, то необхідно ставити труби шириною 10 см і жолоби діаметром 12–15 см. Якщо дах будівлі має складну форму або площу понад 125 кв.м, то обирають труби та жолоби максимального діаметра. При цьому на кожні 5 м фасаду встановлюють 1 вертикальний водостік з воронкою, щоб забезпечити ефективне відведення потоків води.

Підсумок

Щоб водостічна система повноцінно виконувала свою основну функцію, необхідно правильно розрахувати всі її складові елементи та підібрати відповідний діаметр труб і жолобів. Тоді потоки води з даху будуть рівномірно розподілятися по всіх елементах конструкції. Всі розрахунки можна виконати самостійно, скориставшись перерахованими рекомендаціями. Але якщо покрівля має складну форму, то розрахунок водостічної системи краще довірити фахівцям.

Ваше ім'я *
Контактний телефон *
Повідомлення
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Дякуємо за заявку, ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Зробимо безкоштовний розрахунок матеріалів за 30 хвилин
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Loveks
ул. Днепровская набережная, 17-А, корпус "З" Бизнес-центр "АПОЛЛО", 3 этаж, оф. 304 02000 Украина г. Киев
ул. Балковская 84Бизнес-центр "Престиж", 3 этаж, оф. 304 65005 Украина г. Одесса
+38 (067) 400-17-98, +38 (067) 480-99-81, office@loveks.net v.saraeva@loveks.net