Який водостік краще – пластиковий або металевий

Визначаючись з типом водостічної системи, враховують кілька критеріїв. В першу чергу звертають увагу на клімат конкретної місцевості та загальну площу покрівлі. При великому обсязі опадів і сильних морозах оптимальним варіантом буде водостік з металу. Пластикові системи гірше справляються з відведенням великих потоків води та можуть пошкодитися при утворенні льоду.

Що таке водостічна система?

Сукупність деталей різних форм і розмірів, які з'єднані в єдину конструкцію для відведення атмосферних опадів і талої води з даху називається водостічною системою. Вона виступає невіддільною частиною будь-якої покрівлі, захищає основу і стіни будинку від руйнівної дії води. Водостічна система встановлюється вздовж схилів даху і фасаду будівлі. Вона не лише забезпечує відведення водного потоку до заданого місця стоку, а й виступає декоративним елементом будівлі.

Види водостічних систем

За способом встановлення конструкції бувають зовнішніми та внутрішніми. У приватних будинках виконують монтаж зовнішньої водостічної системи, встановлюючи її на покрівлю і фасад. Внутрішні водостоки облаштовуються в будівлях з плоскою покрівлею і розташовуються всередині будинку.

Всі водостічні системи діляться на металеві та пластикові. Матеріалом для металевих водостоків зазвичай слугує тонка листова сталь, алюміній, мідь або цинк-титановий сплав. Такі конструкції дуже міцні та довговічні, але мають велику вагу і відрізняються складністю установки.

Пластикові водостічні системи також можуть успішно функціонувати протягом багатьох років, але схильні до механічних пошкоджень. Такі конструкції легкі та пластичні, коштують недорого і випускаються у різноманітній кольоровій гамі. Вони легко встановлюються, але при сильному морозі стають крихкими.

Рейтинг водостічних систем

У промислових спорудах зазвичай використовуються металеві водостоки, а для приватного будинку встановлюють конструкцію з якісного пластику або металу. Рейтинг водостоків за терміном їх служби:

  1. Пластикові. Виробляються з полівінілхлориду та мають стінки завтовшки 1,8–3,3 мм. Пластикова водостічна система може служити до 25 років, не створює шуму, але може з часом втрачати колір на сонці.
  2. Сталеві. Виготовлені з листової сталі товщиною до 0,7 мм, на поверхню якої наноситься спеціальне захисне покриття. Термін служби конструкції — близько 35 років. Але тонколистова сталь має слабку пластичність, тому може використовуватися тільки на даху стандартної форми.
  3. Алюмінієві. Легкі та надійні, можуть служити до 50 років, не страждають від корозії. Алюмінієва водостічна система коштує порівняно дешево і легко встановлюється на будівлю.
  4. Мідні. Мідь пластична, має привабливий колір, не піддається корозії. Термін експлуатації конструкції — 50 років і більше. Але мідні водостоки досить дорогі, а при їх монтажі необхідно використовувати тільки мідні кріплення.
  5. Цинк-титанові. Міцні та дорогі конструкції, які можуть експлуатуватися до 120 років. Водостічні системи з цинк-титанового сплаву легкі та пластичні, встановлюються на дах будь-якої форми.

Як вибрати водостічну систему?

Якщо планується використання водостічної системи протягом багатьох років, то краще зупинитися на виборі металевої конструкції. Системи з металу найнадійніші, але мають більшу вагу, ніж аналогічний вироби з пластику. Пластикова водостічна система легка, але не така довговічна. До того ж, пластик з часом може вигоріти на сонці.

При виборі пластикової чи металевої водостічної системи вагомим фактором є і фінансові можливості людини. Розраховуючи приблизну вартість кожного з видів конструкції, можна визначити матеріальні витрати на її встановлення. Металеві водостоки міцніші, але коштують дорожче тендітних конструкцій із пластику.

Яка водостічна система краща пластик або метал?

При виборі водостічної системи необхідно звертати увагу на якість матеріалу. Складно однозначно відповісти на питання, який водостік краще — пластиковий або металевий? Всі ситуації індивідуальні, а правильність вибору визначається зовнішнім виглядом даху, особистими уподобаннями, погодними умовами регіону, вартістю системи та її характеристиками.

Навіть недорога пластикова конструкція може успішно експлуатуватися протягом багатьох років, якщо забезпечити їй правильний догляд. Фахівці рекомендують вибирати водостічну систему з матеріалу, який планується використовувати стільки ж, скільки й дах будівлі.

Ваше ім'я *
Контактний телефон *
Повідомлення
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Дякуємо за заявку, ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Зробимо безкоштовний розрахунок матеріалів за 30 хвилин
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Loveks
ул. Днепровская набережная, 17-А, корпус "З" Бизнес-центр "АПОЛЛО", 3 этаж, оф. 304 02000 Украина г. Киев
ул. Балковская 84Бизнес-центр "Престиж", 3 этаж, оф. 304 65005 Украина г. Одесса
+38 (067) 400-17-98, +38 (067) 480-99-81, office@loveks.net v.saraeva@loveks.net