Монтаж бітумной черепицi — як класти правильно

Якісна укладка покрівельного матеріалу є неодмінною умовою довговічності даху. Незалежно від того, який тип покрівельного покриття ви вибираєте, монтаж повинен проводитися строго за інструкцією. При цьому, повинні враховуватися всі тонкощі роботи з даним матеріалом, а також рекомендації досвідчених фахівців. Зокрема, це стосується такого процесу, як укладання бітумної черепиці.

Для популярної і практичної покрівлі бітумна черепиця монтаж не відрізняється надмірною складністю, але все одно вимагає дотримання технології укладання. Зате, якщо інструкція з монтажу бітумної черепиці буде повністю дотримана, термін служби покриття складе не 30 років, як обіцяє офіційна гарантія, а 50 і навіть більше. Крім того, обслуговування такого покриття не завдасть клопоту.

​Основа для бітумної черепиці​

Чим цікава укладання бітумної черепиці

У випадку з бітумною черепицею монтаж може проводитися тільки на покрівлях з малим кутом нахилу скату. Також підходить для складних багатоскатних покрівель, де немає можливості використовувати інші матеріали через велику кількість підрізів.

Технологія укладання бітумної черепиці передбачає монтаж в кілька етапів, які проводяться в строгій послідовності:

Як бачите, технологія укладання бітумної черепиці передбачає не менше шести видів робіт. Щоб для вас монтаж покрівлі з бітумної черепиці не завдав проблем на практиці, давайте розглянемо основні тонкощі виконання кожного етапу.

Технологія монтажу бітумної черепиці: Готуємо основу

Правильний монтаж починається з підготовки максимально твердої, рівної, добре зафіксованої основи. Також важливо забезпечити повноцінну вентиляцію. Для цього необхідно максимально високо розташувати витяжні отвори, а в нижній половині покрівлі потрібно зробити отвори, через які буде надходити свіже повітря.

Далі правильна технологія монтажу бітумної черепиці передбачає захист обрешітки, утеплювача а також покрівельного матеріалу від намокання. Це потрібно для того, щоб влітку покрівля забезпечувала комфортну прохолодну температуру повітря в приміщенні, а взимку на ній не утворювався лід.

В якості основи для м’якої покрівлі використовується суцільна обрешітка - плита OSB-3, окрім того, фанера високої вологостійкості, а також обрізна дошка. Також необхідна низька 20-відсоткова вологість матеріалу.

Всі стики розміщуйте на опорах. Довжина однієї дошки не повинна бути меншою ніж 2 прольоти між вашими опорами. І не забудьте залишити між дошками відстань в 1-3 мм, адже дошки будуть розширюватися під впливом вологи і температурних коливань.

Монтаж підкладки

Монтуємо підкладку

Для того щоб знати, як класти бітумну черепицю правильно, необхідно починати з укладання її підкладкового килима. Приступати до килима можна відразу після того, як ви закінчили з монтажем основи.

Цей шар особливо необхідний в торцевих частинах, на карнизах, а також в єндових. Монтаж гнучкої покрівлі без прокладки килима в цих зонах буде неефективний. Але якщо ви укладаєте бітумну черепицю на схил менш 1: 3, килим необхідно покласти на всю площу.

Монтувати килим необхідно знизу-вгору, роблячи нахлест 15 см на кожну смужку. Для проклейки швів використовується клей К-36. Краї потрібно зафіксувати цвяхами через кожні 20 см.

При монтажі килима неприпустимі провисання, розворот повинен проходити по прямій лінії.

Підкладковий килим на обрешітці можна укласти як вертикально, так і горизонтально. Але його необхідно ретельно випрямляти, закріплювати і натягувати, особливо при монтажі в холодну пору року.

Укладаючи килим на конику, смужки, які розташовані вздовж першого скату, можна по конику обрізати, а верхній шар прикріпити цвяхами до настилу. Коли ви укладаєте килим в районі підйомів, монтуйте його хоча б на 5 см вище рівня даху. Його обертаючу частину необхідно прикріпити цвяхами, а в ідеалі ще й приклеїти до нижнього шару.

Килим з другого скату повинен на 15 см перекрити коник, а потім його необхідно приклеїти до килима першого скату клеєм К-36.

Монтаж карнизів, розжолобків і торцевих частин

На будь-якому даху необхідно обов`язково встановлювати карнизні планки. Їх кріплять на підкладковий килим. Для фіксації використовуються покрівельні цвяхи, розташовані в шаховому порядку з інтервалом 10 см.

Монтувати карнизну планку потрібно з перекриттям 5 см. Щоб надійно зафіксувати дві металеві планки, можна прошити їх двома цвяхами один зверху іншого.

Торцеві планки монтуються таким же способом. Але замість стандартно використовуваних металевих листів можна взяти, наприклад, рейки трикутної форми та дерев`яні планки.

Встановлюючи єндовний килим, його потрібно розташовувати поверх підкладки. Краї фіксуються спеціальним клеєм «К-36», а все полотно кріпиться цвяхами до настилу, щоб уникнути прослизання килима.

На карнизах необхідно кріпити єндовний килим зверху на карнизні планки. З`єднання змащуються клеєм, а знизу, в місцях закінчення єндовного килима, проводиться фіксація цвяхами.

​монтаж аксесуарів​

Монтаж покриття

Завжди перемішуйте плитки з різних упаковок, щоб виключити відмінності в кольорі. Укладання починайте з центру карнизного звісу у напрямку до торця покрівлі. Нижня кромка першого ряду повинна бути на 4-5 см вище, ніж нижній край другого.

Кріплення черепиці проходить дуже просто: зніміть з плитки заводську захисну плівку, і приклейте плитку. Потім трохи вище лінії паза прибийте цвяхами кожну плитку в чотирьох місцях. Але для покрівлі з крутим ухилом краще використовувати 6 цвяхів.

Укладаючи плитку на торцевих частинах, обріжте її по краю, і проклейте шаром товщиною 10 см. Використовуйте спеціальний клей для бітумної черепиці.

У розжолобках гнучку черепицю необхідно обрізати, щоб смуга єндовного килима шириною 15 см залишилася відкритою. Потім край черепиці обробляється вздовж лінії відрізу клеєм К-36, шириною смуги в 10 см.

Тонкощі монтажу покрівельних проходок

Працюючи з проходками малого діаметра - аераторами, вентиляторами і т.д. - використовуйте гумові ущільнювачі.

Навколо елементів що нагріваються - димових труб і т.д. - забезпечте теплоізоляцію.

Коли ви вмонтовуєте черепицю біля димових труб, необхідно прикріпити трикутну рейку по периметру в місці з`єднання покрівлі і труби. Заведіть лист покрівлі на вертикальну поверхню, а потім приклейте його. Потім обклейте периметр смугою єндовного килима так, щоб він закривав трубу хоча б на 25 см. На схилі смуга повинна лежати хоча б на 20 см.

Примикання закривається металевим фартухом, а шви герметизуються клеєм.

У місці примикання покрівлі до вертикальної стіни черепиця монтується аналогічно.

Монтаж коника

Зазвичай в ролі примикання виявляється цегляний димохід або стіна, а виконують його з єндови. Висота підняття на стіну становить 30 см. Для згладжування кута прибийте в нього трикутну рейку. Стик промажте клеєм. Закрийте верхню кромку підйому металевим фартухом або зовнішньою обшивкою.

Завершальний етап: монтуємо коник

Провівши всі перераховані роботи, залишилося закріпити коник на даху. Для цього використовується конькова черепиця особливої форми, яка виходить в результаті поділу звичайної карнизної черепиці в форматі 33 * 25 см.

Ваша покрівля готова!

Для того щоб процес укладання пройшов за всіма правилами, а отримана покрівля була надійною і довговічною, бітумна черепиця повинна бути правильно підібрана. Звертайтеся до наших покрівельних експертів і отримайте кваліфіковану консультацію і допомогу у виборі.

Shinglas Джаз - Барселона
Росія
від 0 грн / м2
Katepal 3T- Коричневий
Фінляндія
від 799 грн / м2
Tegola Master Coppo Veneto
Італія
від 900 грн / м2
Shinglas Вестерн - Клондайк
Росія
від 0 грн / м2
Iko Armourglass PLUS Tile Red
Словаччина
від 606 грн / м2
Ruflex Mint Sota зелений
Росія
від 0 грн / м2
Допомогти обрати бітумну черепицю?
Ваше ім'я *
Контактний телефон *
Повідомлення
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Дякуємо за заявку, ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Зробимо безкоштовний розрахунок матеріалів за 30 хвилин
Введіть ваші контактні дані. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Прикрепить файл
Добавить еще +
Loveks
ул. Днепровская набережная, 17-А, корпус "З" Бизнес-центр "АПОЛЛО", 3 этаж, оф. 304 02000 Украина г. Киев
ул. Балковская 84Бизнес-центр "Престиж", 3 этаж, оф. 304 65005 Украина г. Одесса
+38 (067) 480-99-81, office@loveks.net v.saraeva@loveks.net